SLUŽBY VE JMÉNU BEZPEČNOSTI A KOMFORTU

Nový CITROËN C5 X je vybaven technologiemi nejnovější generace, díky nimž bude každá cesta pohodlná, bezpečná a velmi příjemná.

C5 X

ROZŠÍŘENÝ HEAD-UP DISPLEJ

HEAD-UP DISPLEJ NOVÉ GENERACE

Rozšířený head-up displej promítá informace důležité pro jízdu na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Nastavení se provádí pomocí ovladačů na volantu, zobrazení je v barvě a podstatně větší než u klasického head-up displeje.

Nyní již není třeba odvracet pozornost od vozovky, například kvůli sledování rychlosti či on-line navigace, fungování asistenčních systémů nebo ovládání médií a telefonu. Tato inovativní technologie zvyšuje komfort a bezpečnost jízdy.

C5 X

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Tato funkce, která umožňuje řidiči částečně předat řízení samotnému vozu, je vhodná zejména na dvouproudých silnicích či dálnicích.

Stačí navolit požadovanou rychlost vyšší než 30 km/h a systém automaticky detekuje polohu C5 X v daném jízdním pruhu, ve kterém bude vůz udržovat.

Řidič již nemusí ovládat pedál akcelerátoru ani točit volantem, ale aby funkce Highway Driver Assist zůstala aktivní, musí mít ruce stále na volantu. Řidič může samozřejmě kdykoli převzít řízení zpět.

C5 X

DETEKCE POHYBU ZA VOZEM

Tento systém detekuje veškerý pohyb v blízkosti za vozem, ať už se jedná o chodce, motocykl, jízdní kolo nebo jiný vůz. Jde o velmi praktickou funkci, která se aktivuje při zařazení zpětného chodu. Oceníte ji zejména ve městě, kde významně přispívá ke zvýšení bezpečnosti.

C5 X
SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU NA DELŠÍ VZDÁLENOST

Funkce sledování mrtvého úhlu je užitečná zejména na rychlostních komunikacích s více pruhy a na dálnicích. Oranžová dioda v rohu vnějších zpětných zrcátek upozorní řidiče na vůz v mrtvém úhlu výhledu až do vzdálenosti 70 m za vozem CITROËN C5 X.

C5 X

BEZKLÍČOVÝ PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍBEZKLÍČOVÝ PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ

Tato funkce automaticky zamyká CITROËN C5 X při vzdálení se od vozu a odemyká ho, když se k němu přiblížíte. Stačí mít při sobě klíč.

 
ROZŠÍŘENÉ ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTIROZŠÍŘENÉ ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI

Tento systém informuje řidiče o rychlostních limitech. Když zaznamená dopravní značení omezující rychlost, doporučí danou hodnotu a řidič může změnu rychlosti potvrdit a použít ji jako referenční hodnotu pro regulátor a omezovač rychlosti. Systém rovněž informuje o značkách Stop, Jednosměrná ulice a Zákaz předjíždění.

 
TOP 360 VISIONTOP 360 VISION

Tato praktická funkce je velmi užitečná při manévrování s vozem v nízkých rychlostech. Aktivuje se automaticky při zařazení zpětného chodu nebo manuálně. Čtyři HD kamery snímají okolí vozu a umožní zobrazit na centrálním dotykovém displeji 360° pohled na CITROËN C5 X shora.

 
SYSTÉM UDRŽOVÁNÍ VOZU VE ZVOLENÉM JÍZDNÍM PRUHUSYSTÉM UDRŽOVÁNÍ VOZU VE ZVOLENÉM JÍZDNÍM PRUHU

Tento systém využívá kameru, která rozpoznává přerušované a plné vodorovné dopravní značení. Pokud se vůz přiblíží k čáře, aniž by se aktivovaly směrové ukazatele, řízení se postupně stáčí tak, aby vůz zůstal v původním jízdním pruhu.

 
AUTOMATICKÉ SVĚTLOMETYAUTOMATICKÉ SVĚTLOMETY

Systém přepíná dálková a potkávací světla v závislosti na okolním provozu. Pokud je detekováno vozidlo přijíždějící v protisměru, pokud dojíždíte vůz nebo vás nějaký vůz předjede, systém světlomety ztlumí. Automatické přepínání světlometů zajišťuje optimální osvětlení zejména v noci.

 
SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČESLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Systém vyhodnocuje úroveň pozornosti řidiče tak, že analyzuje změny vzdálenosti vozu od vodorovného dopravního značení. Je vhodná zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích, kde rychlost přesahuje 65 km/h.

 

Kromě výše popsaných asistenčních systémů řízení je nový CITROËN C5 X rovněž vybaven automatickým nouzovým brzděním Active Safety Brake, systémem upozornění na riziko kolize, adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go a funkcí kontroly stability přívěsu.

MY CITROËN DRIVE PLUS

MAXIMÁLNÍ KONEKTIVITA

Nový CITROËN C5 X přichází se zcela novým systémem konektivity, který je plně přizpůsobitelný díky widgetům. Umožňuje zobrazení oblíbených aplikací a důležitých informací z chytrého telefonu přímo na 12″ dotykovém displeji a přístrojovém panelu.

Inovované rozhraní je vybaveno přirozeným rozpoznáváním řeči. Jedná se o skutečného osobního asistenta, který rozumí tomu, co říkáte, odpovídá na vaše otázky a plní vaše příkazy. Chcete-li komunikovat se svým vozem prostřednictvím MyCitroën Drive Plus, stačí říct „Hello Citroën“.

Kromě centrálního 12″ HD dotykového displeje je nový CITROËN C5 X vybaven čtyřmi zásuvkami USB typu C a bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů.

MY CITROËN DRIVE PLUS

NABÍDKA KONEKTIVNÍCH SLUŽEB

Pro ještě vyšší bezpečnost a maximální pohodlí je nový CITROËN C5 X vybaven konektivními službami, které zahrnují:

 • MY CITROËN ASSIST: Bezplatné tísňové volání a asistenční služba s geolokací, která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zajišťuje vyslání vhodné pomoci, a to buď automaticky, nebo po stisknutí tísňového či asistenčního tlačítka.
 • MY CITROËN DRIVE PLUS: Služby TomTom Traffic včetně služby Nebezpečné zóny jsou k dispozici zdarma po dobu tří let. Poskytují v reálném čase informace o dopravě, poloze čerpacích stanic, dostupnosti parkovacích míst atd. a rovněž vizuální a zvukové upozornění na eventuální nebezpečné zóny (řídí se platnými právními předpisy dané země).
 • MY CITROËN PLAY PLUS: Služba je kompatibilní s Apple CarPlay™ a Android Auto a nabízí bezdrátové připojení ve voze. Stačí připojit chytrý telefon a můžete přijímat pokyny, volat, posílat zprávy a poslouchat hudbu, a to vše naprosto bezpečně, aniž by bylo nutné odvracet zrak od dění před vozem. Všechny kompatibilní aplikace se zobrazují přímo na centrálním dotykovém displeji vozu.

C5 X

APLIKACE MY CITROËN

Aplikace MyCitroën zajistí trvalé propojení s vaším novým vozem CITROËN C5 X a umožní:

 • Lokalizovat váš vůz.
 • Rezervovat termín schůzky u autorizovaného opravce.
 • Nahlížet do palubní dokumentace.
 • Nahlížet do servisní dokumentace.
 • Kontaktovat asistenční službu Citroën.

Plug-in hybridní verze C5 X navíc nabízí:

 • Přístup k základním informacím o stavu nabití baterie, době nabíjení a zbývajícím dojezdu vozu.
 • Užitečné rady ohledně nabíjení.
 • Naprogramování odloženého nabíjení.
 • Nastavení předehřevu/klimatizace kabiny.

APLIKACE MY CITROËN

MOTORY

PLUG-IN HYBRID NEBO BENZIN

Nový CITROËN C5 X je vybaven výkonnými a efektivními benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3. Volit je možné mezi motorem PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start.
Pro ještě příjemnější ovládání a maximálně pohodlné cestování je CITROËN C5 X vybaven automatickou převodovkou EAT8.

C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Výsledkem jsou emise CO2 již od 29 g/km (v cyklu WLTP).
Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.

C5 X