TLUMIČE S PROGRESIVNÍMI HYDRAULICKÝMI DORAZY®

C5 AircrossNový SUV C5 Aircross je vybavený tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy®. Jedná se o novou technologii odpružení založenou na zkušenostech získaných v nejvyšších automobilových soutěžích.

Odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy je exkluzivní novinka značky Citroën, která Novému SUV Citroën C5 Aircross propůjčuje jedinečný jízdní komfort. Jedná se o inovaci, která umožňuje lépe absorbovat a filtrovat velké i malé nerovnosti na vozovce, vytváří dojem "létajícího koberce" a současně zajišťuje jisté vedení stopy i skvělou dynamiku jízdy. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, v případě tlumičů s progresivními hydraulickými dorazy® se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. V případě výrazného stlačení a rozpínání je pohyb zpomalen postupně, aniž by došlo k prudkému zastavení. Při mírném stlačení a rozpínání se vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí.

 

SEDADLA ADVANCED COMFORT

C5 AircrossPohodlná sedadla v C5 Aircross cestující přímo vybízejí, aby usedli a vychutnali si nebývalý cestovní komfort. Díky použití pěny s vyšší tuhostí nedochází u předních sedadel ani po dlouhých hodinách jízdy ke stlačení a prosezení. Sedadla jsou navíc vybavená systémem vícebodové masáže a různými možnostmi nastavení.

Nový Citroën SUV C5 Aircross je vybavený sedadly s širokými opěradly i sedáky, která se podobají pohodlným křeslům. Inovativní konfekční zpracování kombinuje pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadel se silnou strukturovanou pěnu o tloušťce 15 mm na povrchu. Výsledkem je optimální komfort sezení a pevné držení, aniž by docházelo k postupnému prosezení a deformaci sedadla. Přední sedadla jsou výškově nastavitelná s výškově a osově nastavitelnými opěrkami hlavy. Kromě vyhřívání mohou být přední sedadla pro vyšší komfort vybavená také vícebodovou masážní funkcí. Řidič i spolujezdec mají nezávisle na sobě možnost zvolit si na dotykovém displeji jeden z 5 programů kombinujících masáž beder, zad a ramen.

 

SUV S NEJVĚTŠÍ VARIABILITOU USPOŘÁDÁNÍ VE SVÉ KATEGORII

C5 AircrossNový Citroën SUV C5 Aircross se třemi samostatnými, podélně posuvnými a sklopnými zadními sedadly stejné šířky nabízí největší variabilitu nastavení v této kategorii. Sklon opěradel lze nastavit do 5 poloh a posunutím sedadel dopředu nebo dozadu je možné podle potřeby upřednostnit pohodlí cestujících nebo přepravní kapacitu zavazadlového prostoru.

Nový Citroën SUV C5 Aircross se od ostatních modelů v kategorii odlišuje nabídkou 3 samostatných zadních sedadel. Všechna sedadla v zadní řadě mají stejnou šířku a cestující uprostřed se tak těší stejnému komfortu jako ostatní. Složená sedadla tvoří s dvouúrovňovou podlahou zavazadlového prostoru velmi praktickou rovnou úložnou plochu. Také v interiéru SUV Citroën C5 Aircross mají cestující k dispozici řadu odkládacích prostorů, zejména velkou chlazenou přihrádku ve středové loketní opěrce, odkládací schránku spolujezdce a široké kapsy ve dveřích. Ve středovém panelu na palubní desce je umístěná přihrádka na drobnosti vybavená bezdrátovým dobíjením chytrého telefonu.

 

C5 Aircross

 

Kabina izolovaná od okolního ruchu

 

Akustické odhlučnění kabiny nového SUV C5 Aircross je na velmi vysoké úrovni. Přední dvojitá vrstvená skla s izolační vrstvou výrazně snižují jízdní i aerodynamický hluk a posádce zajišťují perfektní izolaci od okolního provozu. Zvláštní pozornost byla věnovaná odhlučnění bloku motoru.

 

Dalším zařízením, které se v novém Citroënu SUV C5 Aircross stará o maximální komfort cestujících, je systém pro zajištění kvality vzduchu v kabině, AQS „Air Quality Systém“. Ten kontroluje kvalitu vnějšího vzduchu a v případě vysoké míry znečištění automaticky zapne režim vnitřní cirkulace vzduchu.