Hatchback Citroën C4 Cactus tvoří významnou etapu v programu Citroën Advanced Comfort®, v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC) a ve světové premiéře se u něj objevují sedadla Advanced Comfort. Nabízí tak bezkonkurenční jízdní komfort, který je pro Citroën typický.

Cestující si tak mohou vychutnat jízdu díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení.

C4 Cactus

CITROËN ADVANCED COMFORT®

C4 Cactus CAC

Značka Citroën odjakživa věnuje velkou pozornost inovacím, jež zlepšují komfort při jízdě. Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Vůbec poprvé nabízí v Evropě odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC), které vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“, a ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení a jízdy. Nový C4 Cactus je osobitý mimořádně komfortní hatchback, který na trhu kompaktních vozů způsobil revoluci.

Tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy®

Odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® umožňují odfiltrovat a pohltit velké i drobné nedokonalosti povrchu, což vytváří dojem, že auto nad vozovkou doslova letí a současně je zajištěna stabilita karoserie a mimořádná dynamika.
Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k odpružení, které Citroën vyvinul, se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení.

C4 Cactus

SEDADLA ADVANCED COMFORT

C4 Cactus

 

Inovativní design, kombinující pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadla a silnou texturovanou pěnu na povrchu, zajišťuje neustálou měkkost sedadla a oporu těla

Tento design v kombinaci s širokými a viditelně komfortními sedadly nabízí jízdní komfort, který oceníte při krátkých i dlouhých cestách.

Součást příplatkové výbavy.

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO S OCHRANOU PROTI TEPELNÉMU PROSTUPU

C4 Cactus

Díky panoramatickému střešnímu oknu nabízí Nový Citroën C4 Cactus trvalé prosvětlení interiéru, které celé posádce zajišťuje příjemný pocit pohody a prostoru. Sklo je pokryto ochrannou vrstvou proti tepelnému prostupu, která dovnitř propouští světlo bez nebezpečí oslnění, zabraňuje vstupu tepla a chrání před UV zářením. Díky této technologii se vůz obejde bez sluneční clony a z akustického a tepelného hlediska se chová stejně jako klasická střecha.

AKUSTICKÁ IZOLACE

C4 Cactus

Akustická izolace je jedním z hlavních prvků ovlivňujících komfort jízdy. Koncepce vozu Nový C4 Cactus se na akustiku velmi zaměřila: vůz získal zesílená okna, zapouzdření zadních oken, těsnění kolem všech otvorů, akustické čelní sklo, více materiálu u čelní příčné stěny oddělující motor a u podlahy. Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím vylepšené odizolování od vozovky.

UŽITEČNÉ A DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PŘIHRÁDKY

C4 Cactus

Nový C4 Cactus má k dispozici celou řadu důmyslných a funkčních odkládacích přihrádek, které jsou velmi dobře rozmístěny po celé kabině:

  • Plocha pro odložení telefonů, poblíž které se nachází zásuvka USB.
  • Zavazadlový prostor je díky krychlovému tvaru velmi praktický a ve spojení se zadní lavicí dělenou v poměru 1/3 : 2/3 nabízí objem 358 l, který lze po sklopení lavice zvětšit až na 1 170 l.
  • Na palubní desce je před spolujezdcem umístěna velká uzavřená schránka Top Box, kterou má řidič na dosah ruky, dále je tu velká přihrádka s protiskluzovým povrchem, která je umístěná ve spodní části palubní desky na straně spolujezdce.