U PŘÍLEŽITOSTI 100. VÝROČÍ SVÉHO ZALOŽENÍ UVÁDÍ ZNAČKA CITROËN NA TRH LIMITOVANOU EDICI NAZVANOU ORIGINS, KTERÁ POUKAZUJE NA JEJÍ BOHATÉ AUTOMOBILOVÉ DĚDICTVÍ. CITROËN C4 CACTUS JE V TÉTO EDICI, KTERÁ OSLAVUJE VÝZNAMNÉ JUBILEUM, VYBAVEN ŘADOU VÝJIMEČNÝCH PRVKŮ. CITROËN C4 Cactus vnáší do segmentu kompaktních hatchbacků svěžest a originalitu díky svému jedinečnému charakteru a bezkonkurenčnímu komfortu. Limitovaná edice vozu CITROËN Origins nabízí 2 převratné novinky, které se v Evropě objevují u vozu C4 Cactus vůbec poprvé: tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla Advanced Comfort nabízející nadstandardní komfort řízení.

100 LET KOMFORTU

CITROËN C4 Cactus přímo vybízí k cestování a vy se v něm budete cítit jako v bavlnce. Jeho vývojáři čerpají z dlouholetých zkušeností svých předchůdců -– v 70. letech se stává absolutní legendou komfortní model DS uvedený v roce 1955 a přezdívaný „Král silnic“ jemuž předcházel prestižní Traction Avant, ale rovněž CITROËN GS, díky němuž se výrazně rozšiřuje používání hydropneumatického odpružení. Model GS s inovativním stylem a inteligentními technologiemi získává v roce 1971 prestižní ocenění Auto roku.

Citroen C4 Cactus OriginsCitroen C4 Cactus Origins

 

Citroen C4 Cactus Origins

DESIGN

JEDINEČNÁ PERSONALIZACE

 

Zvenčí zdobí vůz bronzové prvky, které odkazují na původní logo Citroën, a dále podpis „Origins since 1919“ jako připomínka 100. výročí značky.

CITROËN C4 Cactus v edici Origins je v nabídce v barvách bílá Banquise, bílá Perle Nacré, šedá Acier, šedá Platinium nebo černá Obsidien a je vybaven 17" litými koly CrossBlack.

Prvky přizpůsobení jsou vkusné, pečlivě propracované a vyznačují se neotřelou elegancí.

 

 

logo „Origins since 1919“

Polepy na vnějších elektricky sklopných
zpětných zrcátkách.
 

logo „Origins since 1919“

Specifické béžové lemování paketu Color
Beige Lutèce okolo mlhových světlometů
a na ochranných prvcích Airbump®.

C4 Cactus Origins

Na výklopném víku pátých dveří je vedle
označení modelu logo Origins.
 

 

C3 Cactus Origins

MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

CITROËN C4 Cactus Origins se vyznačuje dokonalými jízdními vlastnostmi, vynikající stabilitou a mimořádnou dynamikou díky podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy®. Tlumiče pohlcují veškeré nerovnosti vozovky a vytvářejí dojem, že se vůz doslova vznáší jako na létajícím koberci.

CITROËN C4 Cactus je vybaven sedadly Advanced Comfort, která jsou velmi pohodlná a zaručují dobrou oporu zad. Edice Origins navazuje na základní řadu interiérem s osobitou atmosférou a nabízí elegantní šedé látkové čalounění se zlatým prošíváním a logem „Origins“, jakož i specifické doplňky a koberečky.

CITROËN C4 Cactus Origins nabízí jedinečný jízdní komfort, který je pro značku CITROËN typický.

 

 

C4 Cactus Origins

TECHNOLOGIE

CITROËN C4 Cactus Origins je již v sérii bohatě vybaven. Mimo jiné určitě oceníte 9 asistenčních systémů řízení zajišťujících pohodlí a vyšší bezpečnost provozu, jako je např. navigační systém Citroën Connect Nav a zařízení Citroën Connect Box s lokalizovaným nouzovým voláním a asistencí (Pack SOS a Assistance) nebo funkce Mirror Screen umožňující ovládat aplikace z telefonu na dotykovém displeji ve voze.

Vše, co potřebujete pro bezstarostnou jízdu.

 

C4 Cactus OriginsC4 Cactus Origins

 

C4 Cactus Origins

 

MOTORY

EKOLOGICKÁ ÚČINNOST A POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Limitovaná edice vozu CITROËN C4 Cactus Origins je v nabídce s benzinovými motory PureTech 100 a 130 S&S, které získaly již počtvrté v řadě ocenění „Motor roku“, a dieselovými motory BlueHDi poslední generace, u kterých bylo dosaženo nižších emisí CO2 a spotřeby paliva.

 

 

C4 Cactus Origins

 

AUTOMATICKÁ ŠESTISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA EAT6

Automatická šestistupňová převodovka EAT6, která je v nabídce s benzinovým motorem PureTech 110 S&S a dieselovým motorem BlueHDi 120 S&S, zaručuje rychlé řazení převodových stupňů, vynikající plynulost jízdy a uživatelský komfort na vysoké úrovni.