CITROËN C3 nabízí i nejnovější technologie v podobě zabudované full HD kamery ConnectedCAM Citroën™ či 3D navigaci s hlasovým ovládáním. Moderní hatchback je rovněž vybaven celou řadou asistenčních systémů řízení jako jsou zpětná parkovací kamera, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo systém sledování mrtvého úhlu.

NATOČTE SI SVÉ ZÁŽITKY ZA VOLANTEM

Kamera ConnectedCAM Citroën® ve voze CITROËN C3 vám umožní zvěčnit si úchvatné scenérie, nevšední místa či panoramata měst. Tento nový systém používá kameru umístěnou za zpětným zrcátkem, která natáčí to, co řidič vidí přes čelní sklo automobilu. Poskytuje videozáznam vašich zážitků za volantem: jednoduchým stiskem pořídíte fotografii a můžete ji sdílet na sociálních sítích. Kamera snímá a ukládá to, co se děje před vámi, takže může poskytnout i cenné informace v případě nehody.

C3

TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Tato on-line full HD kamera nabízí:

  • široký 120° úhel záběru
  • GPS
  • interní paměť 128 GB

Dlouhým stisknutím můžete zaznamenat až 20 vteřin trvající záběr a po zastavení ho sdílet.

V případě nárazu se automaticky aktivuje záznam a uloží 1,5 minuty záznamu (30 vteřin před a 1 minutu po nárazu).

ASISTENČNÍ SYSTÉMY PRO BEZPEČNĚJŠÍ JÍZDU

C3 active safety brake

Systém nouzového automatického brzdění se zvukovou a vizuální výstrahou snižuje riziko vzniku kolize. Multifunkční kamera umístěná v horní části čelního skla detekuje překážky. Je-li zjištěno riziko kolize, systém řidiče upozorní a pokud řidič nereaguje, systém automaticky vozidlo zastaví.

C3 driver attention warning

Systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla a zjišťuje případné odchylky od dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/h.

C3 hill start assist

Systém usnadňující rozjezd do svahu, který zabrání nežádoucímu posunu vozu po uvolnění brzdového pedálu. Funguje při sklonu větším než 3 %, kdy udržuje vůz na místě po dobu dvou vteřin.

Citroen C3

Tento systém, který funguje podobně jako čidla parkovacího asistentu, je velmi užitečný na rychlostních silnicích a dálnicích. Systém upozorňuje řidiče pomocí kontrolky ve vnějších zpětných zrcátkách na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.

C3

Systém rozpoznávající pomocí kamery vodorovné značení na silnici dokáže zjistit neúmyslné opuštění jízdního pruhu. Jakmile systém zjistí riziko překročení dělicí čáry, spustí řídící jednotka systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a vizuálním varováním.

Citroen C3

Systém umožňující zobrazit na dotykovém displeji bezprostřední okolí za vozem. Pohled je doplněný barevnými čárami, které vymezují vzdálenost vozu od případné překážky. Výsledkem je skutečně snadnější manévrování!

C3

Cítíte únavu? Systém po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti převyšující 65 km/h vyzve řidiče, že je čas udělat si přestávku.

C3 speed recognition

Tento systém přináší řidiči v jakémkoliv okamžiku informace o rychlostních limitech, které je třeba dodržovat. Jakmile je dopravní značka s omezením rychlosti detekována kamerou, řidič může přijmout doporučení k povolené rychlosti a upravit tempomat nebo omezovač.

DIESELOVÉ MOTORY BlueHDi & A BENZINOVÉ MOTORY PureTech

CITROËN C3 nabízí nejnovější generaci benzinových motorů PureTech, které jsou účinné a zároveň úsporné. Benzinové verze jsou v CITROËNU C3 k dispozici s tříválcovým motorem PureTech 82 s manuální převodovkou.

Pro rozšíření dynamické řady motorů je CITROËN C3 k dispozici také s motorem, který v roce 2018 získal ocenění Mezinárodní motor roku, PureTech 110 (Stop&Start) s automatickou převodovkou EAT6, který nabízí optimální potěšení z jízdy, pohodlí i efektivitu.

C3 motory

C3 WRC: SPORTOVNÍ VERZE C3!

CITROËN C3 WRC je závodní verzí modelu C3 a představuje velký návrat značky k celosvětovým rallye.

Jedinečné linie C3 WRC vás okamžitě okouzlí. Vůz má charismatickou přední masku a jeho motor je nejvýkonnější, jaký kdy společnost Citroën sestrojila...

Jeho mimořádné výkony můžete sledovat na našich sociálních sítích pomocí hashtagu #C3WRCLive!

C3 WRC